Перейти до основного вмісту

Ризики у сфері громадського здоров’я

Ризики у сфері громадського здоров’я

Ризики у сфері громадського здоров’я

Тиждень 48/2019 (25 листопада — 1 грудня)

Ключові ризики у сфері громадського здоров’я

  • Епідемічна ситуація з дифтерії: за оперативними даними, впродовж звітного тижня повідомлень про можливі випадки дифтерії не було; загалом із початку року зареєстровано 42 можливі випадки захворювання на дифтерію (з них у 20 випадках діагноз було змінено) — жоден не відповідає визначенню підтвердженого випадку дифтерії, яке рекомендує ВООЗ, оскільки токсигенний штам збудника не виділено.
  • Спалахи інфекційних захворювань: за звітний тиждень зареєстровано 1 спалах ГКІ — у м. Львів (23 хворих), 1 спалах ротавірусного ентериту — у м. Луцьк (3 хворих), 1 спалах кору — у м. Чернівці (4 хворих).
  • Захворюваність на грип та ГРВІ: упродовж звітного тижня на ГРВІ захворіли 170 950 людей (69,3% — діти віком до 17 років); інтенсивний показник захворюваності склав 447,1 на 100 000 населення, що на 6,2% менше епідемічного порога по Україні; за результатами лабораторного дослідження методом ПЛР 13 зразків матеріалів хворих на ТГРІ отримано два позитивні на грип результати: визначено вірус грипу типу A(H3) і парагрип.
  • Харчові отруєння: за звітний тиждень зареєстровано 4 випадки ботулізму в 4-х областях (постраждали 4 людини) і 2 випадки отруєння дикорослими грибами у 2-х областях (постраждали 3 людини, зокрема 2 дитини).

Детальний звіт про ризики у сфері громадського здоров’я