Перейти до основного вмісту
SNZ/MEF

SNZ/MEF

Повна назва проєкту

Оцінка перешкод для здійснення профілактики ВІЛ та послуг з його лікування, які виникли через пандемію COVID-19

Донор

Медична школа при Загребському університеті, Хорватія (Medicinski fakultet Sveučilišta u Zagrebu)

Бюджет проєкту

$50 000

Термін реалізації

06.2021–06.2022

Мета

Визначення критичних факторів, що впливають на безперервне лікування ВІЛ та інші програми догляду за ВІЛ-інфікованими, такі як запобігання передаванню ВІЛ від матері до дитини (ПМР) і доконтактна профілактика (PrEP), а також безперервність інших послуг для людей, які живуть з ВІЛ, під час пандемії COVID-19 та пов’язаних із цим карантинних заходів.

Цілі

1. Оцінити нові перешкоди для медичних послуг, пов’язаних з ВІЛ, які виникли через пандемію COVID-19.

2. Визначити основні фактори, що сприяють потенційним змінам доступу, охоплення та якості цих послуг в контексті пандемії COVID-19.

3. Розробити відповідні рекомендації щодо покращення доступу до послуг охорони здоров’я, пов’язаних з ВІЛ.

Діяльність у рамках проєкту

1. Виявлення послуг, пов’язаних із тестуванням на ВІЛ та лікуванням, які не були повністю запроваджені та мали перерви в умовах карантинних обмежень через епідемію COVID-19 в Україні (тестування на ВІЛ, нестача АРТ, доставка АРТ, PrEP, тестування на вірусне навантаження на ВІЛ тощо).

2. Збір якісних та кількісних доказів того, наскільки обмеження, запроваджені через пандемію COVID-19, вплинули на доступ до надання цих послуг, із розподілом даних за різними групами населення (основне населення, вагітні жінки, діти).

3. Розробка інструментів та підходів, що допоможуть усунути виявлені прогалини та бар’єри, з урахуванням реформи охорони здоров’я та розвитку епідемії COVID-19 в Україні.

4. Організація зустрічі експертів з України та Хорватії з метою обговорення результатів опитування та розробки рішень для розв’язання проблем із медичними послугами.