Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Коли вакцинацію проти кору краще відкласти?
26.09.2023
15:17

Коли вакцинацію проти кору краще відкласти?

Діти, що мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію чи інші хронічні захворювання, насамперед потребують щеплення, адже ризик зараження кором і розвитку ускладнень після хвороби у них значно вищий.

Хронічні хвороби є прямим показанням до вакцинації! А от в яких випадках щеплення проти кору краще відкласти, розповіли у ЮНІСЕФ.

Чи існують протипоказання до вакцинації КПК?

Перелік протипоказань до вакцинації КПК невеликий. Вакцинацію не роблять, якщо є високий ризик серйозної реакції, а також людям у станах, коли імунна відповідь на введену вакцину не сформується.

Коли вакцинацію проти кору не роблять?

1. Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38°С.

2. Анафілактичний шок на попередню дозу вакцини чи на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин тощо).

3. Захворювання і стани організму, при яких імунітет після вакцинації може не сформуватися (під час хіміотерапії; при вживанні стероїдів; при СНІДі тощо).

4. Вагітність. Вакцина КПК містить живі віруси, тому щепитися проти кору необхідно ще на етапі планування вагітності.

Як вакцинуватися проти кору при тимчасових протипоказаннях?

Після гострих захворювань щеплення  можна робити одразу після одужання. Важливо, щоб батьки не відкладали щеплення КПК надовго, позбавляючи дитину  захисту від кору, а також не відкладали щеплення після тимчасових протипоказань на невиправдано тривалий час.

Чи можна робити щеплення проти кору до чи після операції?

Не слід відмовлятися від вакцинації живою вакциною перед хірургічним втручанням: якщо дитина почувається добре, відкладати щеплення КПК немає причин. Так само після операції: не потрібно чекати, наприклад, місяць - щеплення можна робити, щойно дитина почуватиметься добре.

Якщо у вас виникли питання щодо щеплення дітей та дорослих, поставте їх фахівцям гарячої лінії МОЗ ТА ЮНІСЕФ "Спільно до здоров’я" 0 800 351 896. Медичні працівники-експерти з вакцинації та консультанти з грудного вигодовування працюють для вас з понеділка по п'ятницю з 8:00 до 20:00, у суботу з 11:00 до 20:00.

Нагадаємо, що кір — надзвичайно заразне інфекційне захворювання, що передається від хворої людини до здорової повітряно-крапельним шляхом, тобто під час чхання, кашлю або розмови хворого. Вірус кору здатен жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Захворювання на кір може мати важкий перебіг і призвести до серйозних ускладнень — пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку (енцефаліту) тощо, а також до інвалідизації та смерті. Специфічного лікування від кору немає. 

Єдиний спосіб запобігти ускладненням і смерті від кору — вакцинація. Діти й дорослі, які не отримали профілактичне щеплення, перебувають у зоні ризику.

Читайте також:

Де можна вакцинувати дитину проти кору?

Захист від кору: кому й коли потрібно вакцинуватися 

МОЗ закликає українців вакцинуватись проти кору

Інші новини