Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
Вірусний гепатит А: на Київщині відсутній спалах захворювання
21.11.2023
18:25

У Київській області немає спалаху вірусного гепатиту А

У Київській області з 1 по 20 листопада 2023 зареєстровано 5 лабораторно підтверджених випадків вірусного гепатиту А, з яких 4 дорослих і 1 дитина. Станом на 20 листопада на стаціонарному лікуванні перебувають 4 особи, одну людину було виписано. 

Під час проведення епідрозслідування фахівцями Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб було встановлено, що всі випадки захворювання є поодинокими, з яких 2 випадки з одного сімейного вогнища.

Наразі фахівці ЦКПХ проводять комплекс протиепідемічних заходів з відбором зразків від контактних осіб та об’єктів довкілля для лабораторного дослідження, а також провели заходи заключної дезінфекції. 

За результатами досліджень, у пробах питної води збудника вірусного гепатиту А не виявлено. Медичні працівники обстежили 14 контактних осіб, які отримали негативні результати досліджень. 

Центр громадського здоров'я наголошує, що вказана кількість випадків за три тижні не може бути визначена як спалах. Крім того, вони не пов'язані між собою спільним джерелом або фактором передачі інфекції. 

Нагадаємо, що вірус гепатиту А передається внаслідок вживання забруднених харчових продуктів або води, що можуть містити фекалії інфікованих людей; через недотримання особистої гігієни, а також у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї. 

Аби вберегти себе від захворювання, рекомендовано: 

  • мити руки перед вживанням їжі та після кожного відвідування туалету; 
  • вживати лише кип’ячену воду; 
  • мити овочі й фрукти. 

Серед найпоширеніших симптомів  захворювання: слабкість та втомлюваність; підвищення температури тіла; втрата апетиту; діарея; блювота; неприємні відчуття в животі; важкість у правому підребер’ї; потемніння сечі; жовтяниця. 

Якщо ви помітили ознаки захворювання, одразу зверніться  до сімейного лікаря для подальшого лікування.

Інші новини