Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
09.12.2022
12:44

У Волинській області зареєстровано спалах вірусного гепатиту А

В одному із сіл Камінь-Каширського району Волинської області зафіксовано спалах вірусного гепатиту А. По медичну допомогу звернулось 5 осіб. 

Поширення захворювання відбулось через домашній осередок. Першою по медичну допомогу звернулась 23-річна жінка. Її було госпіталізовано. При обстеженні у жінки були виявлені антитіла до вірусного гепатиту А. Наступними до інфекційного відділення лікарні потрапили її брат, дві подруги та сусід. У межах протиепідемічних заходів було проведено біохімічне обстеження 27 контактних осіб. Отримані результати перебувають у межах норми.

Імовірно захворювання спричинено спілкуванням з людьми, у яких була безсимптомна або безжовтянична форма захворювання на вірусний гепатит А, оскільки випадки захворювання реєструвалися у селі Камінь-Каширського району у серпні та вересні 2022 року. Населений пункт не має централізованого водопостачання. Його мешканці використовують шахтні колодязі. 

У  вогнищах  відібрано 6 проб питної води для проведення мікробіологічного дослідження, 1 проба (в осередку першої постраждалої) не відповідала вимогам ДСанПіНу 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги  до води питної призначеної для споживання людиною». Проба води з вказаного колодязя досліджена вірусологічно методом ПЛР, генетичного матеріалу вірусу гепатиту А не виявлено. Епідеміологічне розслідування триває. 

Нагадаємо, вірусний гепатит А — захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг.

Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом через:  

  • вживання забрудненої води або їжі, що можуть містити фекалії інфікованих людей;
  • недотримання особистої гігієни;
  • у сім’ях, коли інфікована людина готує їжу для всіх членів сім’ї;
  • деякі види сексуальних стосунків.

Як вберегтися від гепатиту А: 

1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.

2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.

3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.

4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

5. Робіть щеплення. 
 

Інші новини