Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Тренінги з організації та проведення пілотного проекту з використання методу сухої краплі крові для ранньої діагностики ВІЛ-інфекції у новонароджених

Тренінги з організації та проведення пілотного проекту  з використання методу сухої краплі крові для ранньої діагностики  ВІЛ-інфекції у новонароджених
19 травня до 2 червня 2016 р.

ВООЗ в рамках оновленої стратегії профілактики передачі ВІЛ від матері до дитини розглядає широке використання методу сухої краплі крові (СКК) для діагностики ВІЛ-інфекції у дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками, як один з основних профілактичних напрямків у попередженні вертикальної трансмісії ВІЛ.

Доцільність тестування дітей з використанням методу СКК є наразі обґрунтованою та дозволяє виявляти ВІЛ-інфекцію у дітей у перші 48 годин життя під час їх перебування у родопомічних закладах, що забезпечує своєчасне призначення АРТ дитині та подальше медичне спостереження її за місцем проживання.

Сьогодні метод СКК є стандартом медичної допомоги в Україні та регламентований нормативно-правовими документами:

Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги дітям «ВІЛ-інфекція», затверджений наказом МОЗ України № 92 від 24.02.2015 р.
Уніфікований клінічний протокол первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Профілактика передачі ВІЛ від матері до дитини», затверджений наказом МОЗ України № 49 від 16.05.2016 р.

На етапі впровадження технології СКК в Україні, наказом МОЗ України від 07.08.2015 р. № 497 були визначені пілотні регіони, де зареєстрована найбільша кількість ВІЛ-інфікованих дітей, народжених ВІЛ-інфікованими жінками – Дніпропетровська, Миколаївська, Одеська області та м. Київ.

Пілотний проект розпочався у листопаді 2015 року та завершиться через 1 рік. За результатами реалізації цього проекту має бути накоплений досвід, що дозволить поширити використання технології СКК на всю територію України.

 З 19 травня до 2 червня 2016 р. у пілотних  регіонах фахівцями УЦКС проведено чотири тренінги, у рамках яких була надана організаційно-методична підтримка учасників проекту, обговорені проміжні результати використання методу сухої краплі крові, визначені подальші кроки реалізації  проекту.

У тренінгах прийняли участь фахівці родопомічних закладів, регіональних центрів профілактики та боротьби зі СНІДом Дніпропетровської, Миколаївської, Одеської областей та м. Києва.

Реалізація пілотного проекту здійснюється за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).