Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Рутинний епіднагляд

Що таке рутинний епіднагляд

Рутинний епідеміологічний нагляд за ВІЛ-інфекцією базується на даних сероепідеміологічного моніторингу поширення ВІЛ серед населення та даних щодо офіційно зареєстрованих ВІЛ-інфікованих осіб.

Джерела надходження даних та обробка інформації

ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» отримує дані рутинного епідеміологічного нагляду у вигляді звітної документації з питань ВІЛ/СНІД, які затверджені: 

Наказом МОЗ України №180 від 05.03.2013 "Про затвердження форм первинної облікової документації і звітності з питань моніторингу епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції та інструкцій щодо їх заповнення", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 27.03.13 за № 495/23027

Наказом МОЗ України № 816 від 03.12.2015 «Про внесення змін до наказу Міністерства охорони здоров'я України від 05 березня 2013 року № 180», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.02.16 за № 195/28325.

Також, у рамках рутинного епіднагляду за державними статистичними формами обліку та звітності з питань ВІЛ/СНІД збираються дані щодо ВІЛ-інфікованих вагітних.

Дані рутинного епідеміологічного нагляду, що надходять з закладів первинного, вторинного та третинного рівнів надання меддопомоги, слідчих ізоляторів та установ виконання покарань Міністерства юстиції України у вигляді облікової та звітної документації з питань ВІЛ/СНІД, акумулюються та обробляються в регіональних центрах СНІДу та новостворених центрах громадського здоров’я. 

Відповідність міжнародним стандартам

Діюча статистична документація приведена у відповідність до міжнародних стандартів та включає офіційні дані щодо ВІЛ-інфікованих осіб, які перебувають під медичним наглядом у закладах охорони здоров’я незалежно від їх форм власності та підпорядкування, не потребує проведення біоетичної експертизи.

Добровільне консультування і тестування на ВІЛ-інфекцію

За стандартами «Добровільного консультування і тестування на ВІЛ» (ДКТ) особа, яка проходить обстеження на ВІЛ в Україні в рамках рутинного нагляду та спеціальних досліджень, підписує інформовану згоду під час передтестового консультування щодо погодження на обстеження на наявність антитіл до ВІЛ. Порядок проведення ДКТ, форма «Інформованої згоди» та звітність про осіб, які пройшли ДКТ, затверджені наказом МОЗ України № 415 від 19.08.2005 «Про удосконалення добровільного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію».