Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Антиретровірусна терапія, коморбідність і якість життя ВІЛ-інфікованих людей старшого віку: оптимізація лікування і попередження ускладнень

Антиретровірусна терапія, коморбідність і якість життя ВІЛ-інфікованих людей старшого віку: оптимізація лікування і попередження ускладнень

Антиретровірусна терапія, коморбідність і якість життя ВІЛ-інфікованих людей старшого віку: оптимізація лікування і попередження ускладнень (2019)

За останні десять років у віковій структурі вперше зареєстрованих ВІЛ-позитивних людей частка осіб вікової групи старше 50 років зросла у 3,5 раза — з 3,8% до 13,2%.

ВІЛ-інфекція, крім імунної, вражає центральну нервову систему, що може призвести до розвитку енцефалопатії, ураження психіки та прогресуючої деменції, які є типовими вік-залежними патологіями. Такі зміни у ЛЖВ старшого віку часто призводять до зниження рівня прихильності до АРТ. А висока прихильність є важливим компонентом успішного лікування. Деякі антиретровірусні препарати, які використовують для лікування від ВІЛ/СНІДу, внаслідок приєднання соматичних або неврологічних захворювань, зумовлених віковими змінами, можуть негативно впливати на якість життя цих людей. Досліджено, що за наявності коморбідності пацієнти з ВІЛ мають значно більший ризик неуспішного лікування та ранньої смерті (Leserman, 2008).

Таким чином, розробка та подальше вдосконалення профілактичних і медико-соціальних програм у сфері ВІЛ/СНІДу мають ураховувати особливості підходів до ЛЖВ віком 50+.