Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я

Обізнаність населення про епідемію ВІЛ в Україні

Обізнаність населення про епідемію ВІЛ в Україні (2017)

Це комплексне дослідження здійснила компанія GfK Ukraine на замовлення Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH з метою оцінити знання, ставлення і поведінкові установки населення України щодо ВІЛ/СНІДу. Дослідження є всеукраїнським за охопленням, із особливою увагою до двох фокусних регіонів проєкту — Дніпропетровської та Запорізької областей, а також молоді (15–24 років). Склад вибірки по Україні є репрезентативним для мешканців населених пунктів, підконтрольних українському уряду, та відповідає розподілу населення за віком, статтю, етнічним походженням та проживанням згідно з даними Державної служби статистики України. Загалом відбулося 2 260 інтерв’ю у листопаді 2017 року.

Дослідження демонструє останні тенденції громадської думки щодо проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні та допомагає оцінити результативність Всеукраїнської інформаційної кампанії «Не дай СНІДу шанс!», яку з 2009 року успішно впроваджує GIZ у співпраці з Міністерством охорони здоров’я України та Центром громадського здоров’я.

За результатами дослідження, у 2017 році значно поменшало людей, які ніколи не тестувалися на ВІЛ: 58% населення України порівняно із 64% 2016 року. Також у 2017 році більше людей протестувалися у сімейного лікаря (10% проти 5% у 2016 році).

Є значні позитивні зрушення в обізнаності громадян стосовно шляхів передавання та способів захисту від інфікування ВІЛ, однак лише 50% населення України проявили б ініціативу і запропонували новому партнеру використовувати презерватив (порівняно із 57% у 2016 році).

Варто зазначити, що серед населення України респонденти, які отримували інформацію про кампанію «Не дай СНІДу шанс!» протягом останніх 12 місяців, частіше за тих, хто не отримував такої інформації, говорили, що вони: стали обережнішими в інтимних стосунках (17% проти 8%), більше цікавилися питаннями захисту від ІПСШ (15% проти 9%), протестувалися на ВІЛ (5% проти 2%), попросили партнера перевіритися на ВІЛ (3% проти 1%).