Перейти до основного вмісту

Проєкт The Union 2021–2022

Проєкт The Union 2021–2022

Повна назва проєкту

Посилення антитютюнових заходів в Україні

Донор

Міжнародний союз із боротьби з туберкульозом та захворюваннями легень (International Union Against Tuberculosis and Lung Disease — The Union)

Бюджет проєкту

$123 506

Термін реалізації

01.11.2021–31.10.2022

Рівні реалізації

Національний та регіональний

Мета

Запровадити ефективні заходи з контролю над тютюном та забезпечити вільне від тютюнового диму середовище у трьох областях України.

Цілі

1. Посилити потенціал та налагодити міжсекторальну співпрацю у сфері контролю над тютюном на національному рівні. Забезпечити наявність основних документів щодо політики з питань контролю над тютюном.

2. Підвищити ефективність механізмів фінансування програм охорони здоров’я, включно з контролем над тютюном.

3. Покращити потенціал і налагодити міжсекторальну співпрацю у сфері контролю над тютюном на регіональному рівні. Забезпечити наявність та реалізацію регіональних стратегій із контролю над тютюном у трьох регіонах України.

Діяльність у рамках проєкту

1. Розробка онлайн-платформи та мобільного додатку з метою налагодження системи подання електронних скарг громадянами щодо порушення законодавства про заборону тютюнокуріння у громадських місцях.

2. Розробка та впровадження в діяльність органів з контролю над тютюном зручного інструменту (Pocket book) з метою притягнення до відповідальності порушників антитютюнового законодавства.

3. Впровадження механізмів сталого фінансування програм із питань громадського здоров’я та контролю над тютюном в Україні.

4. Підтримка діяльності національної, створення і навчання регіональних груп із питань контролю над тютюном.

5. Підвищення обізнаності регіональних ЗМІ у темі контролю над тютюном.

6. Розробка та затвердження регіональних стратегій з контролю над тютюном у трьох регіонах.