Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
06.12.2023
13:43

Шкодить здоров’ю не сам холестерин, а його надлишок: пояснює сімейна лікарка

Навколо теми серцево-судинних захворювань існує чимало міфів. Наприклад, багато людей вважають, що з хворобами серця не можна займатись фізичною активністю, що кардіохірургія здатна повністю відновити здоров’я, а холестерин і жири — це суцільне зло. З лікарями та медсестрами Золотоніського центру сімейної медицини розвінчуємо 10 найбільш поширених міфів про захворювання серця. Сьогодні говоримо про холестерин та жири. 

Холестерин — це жироподібна речовина, яка надходить в організм з харчовими продуктами та має низку корисних функцій, зокрема:

  • бере участь в синтезі статевих гормонів і жирних кислот
  • допомагає утворювати вітамін D

А шкодить здоров’ю не сам холестерин, а його надлишок. Саме він відкладається в стінках судин, викликаючи атеросклероз — так звані «бляшки», що обмежують або блокують потік крові.

Що призводить до підвищення рівня холестерину?

  • Надмірна кількість насичених жирів (жирні сорти м’яса, птиці, молочні продукти високої жирності тощо).
  • Продукти із вмістом промислових трансжирів (фастфуд, магазинна випічка, смажені страви, снеки, напівфабрикати).
  • Натомість ненасичені жири, які містяться в морській рибі, рослинній олії, авокадо та горіхах, допомагають знижувати рівень холестерину й підтримувати здоров'я серцево-судинної системи.

Обирай збалансоване харчування та обов’язково контролюй власний рівень холестерину у свого сімейного лікаря. А дізнатися про фактори ризику хвороб серця і судин можна на сайті: cvd.phc.org.ua

Ініціатива #СтаньНаВартіСвогоСерця відбувається в межах Україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я».

 

 

 

Інші новини