Перейти до основного вмісту
Час обирати здоров'я
22.04.2021
12:59

П’ять порад для здорового сну

Сон є складовою здорового життя. Його дефіцит здатен відчутно вплинути на організм та призвести до різноманітних ускладнень. Особливо сьогодні, коли темп життя сучасної людини став більш інтенсивним і сон став просто короткою перервою між щоденною метушнею. Безсоння, перевтома, дратівливість або депресія — лише декілька наслідків неправильного графіку сну. Втім, існують прості правила, які здатні вберегти людину від наслідків недосипу та значно покращити якість життя. 

Головне правило повноцінного сну — його регулярність та більш-менш однакова тривалість. Дорослим у віці 18–60 років рекомендовано спати не менше 7 год на добу, дітям 6–12 років — 9–12 год, а у віці 13–18 років — 8–10 год.

Якщо ви спатимете менше ніж рекомендовано вище, то підвищите ризик розвитку хронічних захворювань, зокрема:

  • діабету;
  • серцево-судинних захворювань, інсульту, високого кров'яного тиску;
  • збільшення ваги та ожиріння;
  • порушення імунної системи;
  • погіршення психічного здоров'я, депресії. 

Недостатня кількість сну впливатиме й на здатність прийняття рішень, увагу та реакцію. А це, наприклад, вкрай важливо під час керування автомобілем, під час виконання важливих завдань чи-то вміння уникнути помилки. 

Просто змусити себе до повноцінного сну інколи буває складно, тому існує перелік дієвих порад, які допомагають зробити здоровий сон вірним супутником життя. 

Дотримуйтесь режиму сну.

Лягайте спати і прокидайтесь в один і той самий час. Прийнято вважати, що оптимальним часом для засипання є 22.00 година. А для підйому у цьому випадку краще підійде 6-та година ранку. Все залежить від вашого індивідуального біоритму. 

Приберіть девайси.

За 30 хвилин до сну не скрольте стрічку соцмереж, вимкніть телевізор та комп'ютер. І взагалі уникайте ввечері емоційного навантаження, яким багаті гостросюжетні фільми, тривожні новини або з'ясування стосунків. Залиште для цього інший час. 

Створіть заспокійливу атмосферу.

За декілька годин до сну створіть тиху спокійну атмосферу у кімнаті. Не вмикайте яскраве світло, запустіть у кімнату свіже повітря. Можна тихо увімкнути легку класичну музику. 

Слідкуйте за раціоном харчування

За 6 годин до сну уникайте споживання кофеїну, не переїдайте перед сном та не пийте багато рідини. 

Використовуйте ліжко для сну

Для роботи, навчання, прийому їжі або перегляду кіно існують інші місця. Ліжко має асоціюватися і використовуватися тільки для розслаблення. 

Спробуйте дотримуватись наведених рекомендацій і ви досить швидко відчуєте покращення свого фізичного і психологічного стану. 

Інші новини